Yaşam döngüsü hizmetleri - ihtiyacınıza özel

Günümüzde “servis” terimi duyulduğunda akla ilk önce bakım ve onarım işlemleri gelmekte. Ama özellikle son teknolojik gelişmeler ışığında “servis” terimi artık bakım ve onarım işlemlerinden çok daha fazlasını içermekte. Özellikle üretim süreçlerinin daha da karmaşık hale geldiği günümüzde hizmetler daha kapsamlı olmalı ve ürün yaşam döngüsünün her aşamasını kapsamalıdır.

Makine ve sistemlerin yaşam döngüsünü temel alan 6 aşama
Makine ve sistemlerin yaşam döngüsünü temel alan 6 aşama
Makine ve sistemlerin yaşam döngüsünü temel alan 6 aşama

Günümüzde üretim süreçleri daha karmaşık hale gelmiştir ve sonuç olarak bununla birlikte gelen servis hizmetleri de gelişmeli bu gelişime uyum sağlamalıdır.

Tüm yaşam döngüsü hizmetleri sistemini kapsayan bireysel servis paketlerine ihtiyaç duyulmaktadır; oryantasyon evresinden kullanıma kadar ve makine ve sistemlerinizin modernizasyonu da dahil.

İşte tam burada biz devreye giriyoruz: Şu anda ihtiyacınız olan ve sizi en iyi şekilde destekleyecek hizmetleri sunmak istiyoruz. Bu planlama ve mühendislik evrelerindeki proje planlama ve konfigürasyon işlemlerinde birebir destek olabilir ya da belki kullanım aşamasında acil durumlarda ihtiyacınız olan bileşenleri toplamak ve kapsamlı bir tamir hizmeti de olabilir.

Yaşam Döngüsü Hizmetlerimiz ile tüm ürün yaşam döngüsü boyunca ihtiyaç duyulan hizmetleri, araçları ve kaynakları size özel tek elden çözüm olarak sunuyoruz.

Avantajlarınız

 • Güvenilirlik

  Üretim sürecinizin güvenliği için hızlı ve güvenilir destek alırsınız
 • Her şey tek bir kaynaktan

  Tek bir kaynaktan, ürün portföyümüzle yakından bağlantılı hizmet ve araçları alırsınız.
 • Uzmanlık ve tavsiye

  Hareket ve otomasyon teknolojisinde 1931’den beri kazanılan uzmanlığa güvenebilir ve bireysel danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz
 • Tek irtibat kişisi

  Nerede olursanız olun kararlılıkla yanınızdayız

Hangi aşamalarda hizmetimizden faydalanabilirsiniz?

ORYANTASYON

SEW Resmi

Yeni makinelere, sistemlere, bileşenlere ve servislere yatırım yapmadan önce size özel durumlara genel bakış açısı sağlıyoruz: Neler mevcut? Hangi kural ve düzenlemeler gözlemlenmeli? Hangi trendler ve yenilikler göz önünde bulundurulmalı? Hangi paket ihtiyacınızı tam karşılıyor?

Sizi yardımcı bilgiler ile oryantasyon evresinde destekliyor ve karar vermenizi kolaylaştırıyoruz.

Bu aşamadaki en uygun hizmetler:

Kişisel danışmanlık;

 • Güncel ve gelecekteki trendler
  Hareket ve otomasyon teknolojisindeki güncel ve gelecekteki gelişmelerin nabzını tutarak ileriye dönük planlamanız için size ışık tutuyoruz.
 • Kurallar ve yönetmelikler
  Güvenlik teknolojisi, patlama koruması, enerji verimliliği vb. konularda, standart ve yasal gerekliliklere genel bir bakış sağlamanız için size yardımcı oluyoruz.
 • Uygulama ve endüstriyel uzmanlık
  Tüm endüstriyel deneyimlerimizi ve dünyadaki uygulamaları paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.
 • Bilgi ve tecrübe aktarımı
  İyi bir ortağınız olarak Alman Mühendislik Federasyonu (VDMA) ve Alman Elektrik ve Elektronik Üreticileri Birliği (Zentralverband Elektrotechnik- Elektronikindustrie, ZVEI) dahil olmak üzere birçok dernekten bilgi akışı ve trendleri sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.
 • İnovasyon düzeyinde bilgi paylaşımı
  Satış ve ürün mühendislerimiz ihtiyaçlarınız konusunda sizlerle kişisel olarak görüşmekten mutluluk duyacaktır. Gerekli olduğu durumda araştırma ve geliştirme uzmanlarımızı da bu sürece dahil ediyoruz.

PLANLAMA ve MÜHENDİSLİK

SEW Resmi

Endüstriniz ve uygulamanızı en iyi şekilde tanıyan uzmanlarımız ile bir sipariş oluşturmadan önce size en uygun planlama desteğini veriyoruz. Ülke çapında yerel ve kişisel destek ile tüm proje planlama ve mühendislik aşamasındaki sorularınıza yanıt buluyor, iş yerinizden kolaylıkla planlama ve mühendislik araçlarımıza ulaşmanızı sağlıyoruz.

Sizleri bakım giderlerinden nasıl tasarruf edebileceğiniz konusunda da destekliyoruz.

Bu aşamadaki en uygun hizmetler:

 • Konsept geliştirme-ihtiyaçlarınızı belirlemek için
  Hareket, otomasyon ve güvenlik teknolojisi için size özel çözümler sunar. Örneğin programlama uygulamaları için; performans özelleştirmeleri kullanmak, özel kurulum ve hareket teknolojisi emniyet konseptlerini tanımlamak.
 • Proje planlama ve tasarım – hareket teknolojisi bileşenlerinizi seçmek ve yapılandırmak için
  Karmaşık hareket sistemlerinin proje planlamasında güvenlik ve enerji ihtiyaçları, teknik bilgi ve CAD verilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 • Mühendislik - modernizasyon önlemleri, yeni sistemler planlamak ve MAXOLUTION® sistem çözümlerini uygulamak için
  İyi ortaklar elektrik panosu planlamasından modernizasyon sırasında kablo şemaları ve mekanik modifikasyonlara, projeye özgü yazılım ayarlarına, sistem simülasyonlarına ve proje yönetimine kadar sizi destekler.
 • Bakım ve işletme konseptleri - müşteri odaklı bakım ve işletme konseptlerinin oluşturulması
  Bu azaltılmış ve optimize edilmiş yedekleme için zemin hazırlar, işletme ve bakım maliyetlerinde maksimum sistem kullanılabilirliği sunar.
 • Eğitim - pratik ilerleme kaydetmenizi sağlar
  Hareket teknolojisi uzmanlığımızı SEW-EURODRIVE’ın eğitim birimi DriveAcademy® ile kullanıma sunuyoruz.
 • Varyant yönetimi - ürün çeşitlerini standartlaştırmak, azaltmak ve ana veri yönetimini basitleştirmek için
  Merkezi veri tabanımızda teknik detaylar ve filtre fırsatları hakkında kapsamlı tavsiyeler mevcut.

TEDARİK ve TESLİMAT

SEW Resmi

Tedarik sürecinde verimli proseslerimizden ve danışmanlık hizmelerimizden faydalanabilirsiniz.

Tüm bu süreçte uzmanlarımız ile birlikte sizi destekliyoruz; teklif ve sipariş süreçlerinizin hızını ve kalitesini arttırmak ve lojistik süreçlerinizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için.

Siz özel tavsiyelerimiz ile sizin için hangi hizmetin doğru olduğuna siz karar verin: EDI-elektronik sipariş ya da akıllı malzeme akışları.

Bu aşamada en uygun hizmetler:

 • Elektronik veri değişimi (EDI)
  Sipariş, elektronik sipariş onayı, sevk bildirimi ve fatura dahil tüm sipariş yönetimi sürecinizi elektronik olarak desteklemek için. MyOpenFactory, Basware ve Seeburger AG gibi platformlara ya da EDIFACT ya da XML gibi standart formatlara doğrudan bağlantılar sağlarız.
 • Teslimat servisi – istediğiniz gibi
  Standart veya hızlı gönderi, kurulum sahasına doğrudan kurye ile teslimat, hatta özel paketleme talepleri sağlayabiliriz.
 • Elektronik gönderi bildirimi - teslimatınız tesisimizden çıkar çıkmaz hemen bir mesaj gönderen sevk bildirimi.
  Bu sayede tüm sürece dahil olarak gerekli adımları atmanızı sağlar. Sonuç olarak; optimize edilmiş kaynak planlamasından, üretim planlamasının hassas kontrolünden ve hızlı gönderi süreçlerinden faydalanırsınız.
 • Barkod Etiketleri (DriveTag)
  DriveTag'ler, ürünlere veya paketlere eklenen işlevsel barkod etiketleridir. Malların alınmasından depolanmasına ve alt aşamalara kadar, her işlem adımında ürünlerin etkin bir şekilde SEW seri numarasını, malzeme veya proje numaranızı içerebilecek verileri tanımlarsınız.
 • Elektronik faturalandırma - faturalarınızın ek XML fatura dosyasıyla veya EDI ile e-postayla hızlı şekilde gönderilmesi için.
  Bu, gelen faturaların ve idari işlemlerin optimize edilmesini sağlar. Bunun yanı sıra daha çevre dostudur.

KURULUM ve DEVREYE ALMA

SEW Resmi

Kurulum ve devreye alma aşamalarında hatalardan kaçınmak mı istiyorsunuz? Denetlenmiş tahrik teknolojisi kurulumu ile sisteminizi güvence altına almak mı istiyorsunuz? Sizin ihtiyaçlarınıza ve uygulamanıza özel programlama paketleri ile makine ve sistem proseslerinizi optimize mi etmek istiyorsunuz? İlk devreye alma esnasında çıkabilecek hasarları önlemek ve maliyetlerinizi azaltmak mı istiyorsunuz? Deneyimli uzmanlarımız ve mühendislerimiz ile size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bu aşamada en uygun hizmetler:

 • Kurulum danışmanlığı – Hareket teknolojinizdeki mekanik ve elektrik montajının doğru bir şekilde yapılabilmesi için.
  Proje deneyimimizle kurulum sürelerini kısaltabilir ve sistem fonksiyonelliğini emniyet altına alabilirsiniz. Mekanik ve elektrik kurulumundan hareket teknolojisi ile ilgili proje planlamasının tamamlanmasına kadar her adımda destek vermekten mutluluk duyuyoruz.
 • Uygulama programlaması - hareket teknolojinizin optimum kullanımı için.
  Uygulamanız için özel olarak tasarlanmış hareket tekniği yazılımı tüm avantaj ve işlevlerden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.
 • Devreye Alma - maksimum güvenilirlik ve verimlilik için.
  Tüm sürücü teknolojinizi mevcut güvenlik yönetmeliklerini dikkate alarak devreye alır ve tüm parametreleri optimum değerlere getiririz.

İŞLETME

SEW Resmi

Operasyon aşaması, makine ya da sisteminizin yaşam döngüsündeki en uzun evresidir ve yaşam döngüsü maliyetleri üzerinde büyük bir etkisi vardır. Sizi bu maliyetleri nasıl düşüreceğiniz, sistem kullanımını ve üretkenliğini arttırabilme konularında destekliyoruz. Uzaktan servis, tamir servisi; araç ile alım ve teslimatı dahil olmak üzere enerji yönetiminiz için danışmanlık hizmet avantajlarımız mevcuttur.

Bu aşamada en uygun hizmetler:

 • Üretim desteği - devreye alma aşamasındaki sorunların erken tespiti için uzman desteği. Gerektiğinde personelinizi eğiteceğiz. Danışmanlık sağlayarak devreye alma esnasında hareket teknolojisi ve prosesinizi optimize etmenize yardımcı olacağız.
 • Uzaktan servis - uzaktan erişim sağlayarak hareket teknolojinizin anlık takibini ve hata değerlendirmesi yapmamızı sağlar. İhtiyacınız olan tek şey internet bağlantısı olan bir bilgisayardır.
 • Tamir – ihtiyaç hâlinde SEW ürünleri olmayanlarda bile.
  Tüm tamir işlerinde SEW güvencesiyle. Acil sipariş ve saha hizmetlerimiz hakkında bilgi isteyin.
 • Muayene ve Bakım - operasyonel güvenilirliğinizi ve sistem kullanılabilirliğini arttırmak, örneğin dişlilerin analizi için endoskopi kullanmak veya redüktörlü motorda kullanılan yağı analiz etmek.
 • Yedek parça servisi – siparişleri büyük oranda aynı günde sevk ediyoruz. Orijinal SEW-EURODRIVE yedek parçalarının acil olarak bulunabilirliğini ve tedarik edilmesini sağlıyoruz. Bu, Online Support müşteri portalı aracılığıyla da yapılabilir.
 • Hızlı Teslimat Hizmeti - hareket teknolojisi ekipmanlarınızın hızlı teslimatını sağlar.
  Servis uzmanlarımız ayrıca hareket bileşenlerinin sökülmesi ve takılması konusunda destek sağlayacaktır. İstenilmesi durumunda tüm sevkiyat sürecini biz üstlenebiliriz. - bize Pick-Up Box'ı sorun!
 • Hızlı Montaj – acil değişim, yeni redüktörlü motor veya elektronik ürünlere ihtiyaç duyduğunuz zaman. Siparişi verilen ürüne ait parçaların stokta olması durumunda acil üretim yapılarak aynı gün içinde teslim edilebilir, böylece daha yüksek proses güvenilirliği ve daha kısa duruş zamanları sağlanır.
 • Durum izleme - hareket ve otomasyon teknolojisinin durumunun sistematik olarak tespitine dayanır. Bu, plansız duruşları azaltarak üretimin aksamasını engeller; fren durum izleme veya SmartCheck titreşim sensörü gibi. İlk danışmanlık ve tasarımdan en uygun analiz yönteminin tasarımına, kurulum ve teşhise kadar tüm konseptleri alırsınız.
 • 24 saat Servis Hattı - teknik bilgi vermek, acil tamir siparişlerini ayarlamak, acil montaj ve yedek parça sevkiyatını yapmak için eğitimli teknisyenler ve mühendisler görevlendirilmiştir.
 • Enerji yönetimi - makinelerinizin ve sistemlerinizin enerji verimliliğini optimize etmenize yardım eder. Enerji maliyetlerinizi düşürün ve enerji yönetim sisteminizin başarısı için bu hizmetten yararlanın.

MODERNIZASYON

SEW Resmi

Onlarca yıllık deneyimimiz ve uzmanlığımızla, yasal ve standart şartnameleri; verimlilik, performans ve sistem / parça kullanılabilirliği ile ilgili gereklilikleri dikkate alarak sistem modernizasyonunuzda size destek veriyoruz.

Er ya da geç sisteminizin tamamının ya da parçalarının modernizasyonu ile ilgili karar vermek zorunda kalacaksınız ve size sunduğumuz hizmet ile sisteminizin modernizasyonunun önemli ekonomik avantajlar getirdiğini garanti edeceksiniz.

Bu aşamada en uygun hizmetler:

 • Retrofit - sisteminizi en son teknoloji ile günceller.
  Üretkenliğinizi ve enerji verimliliğinizi artırın, bakım maliyetlerinizi düşürün, uzun süreli parça kullanılabilirliğinden yararlanın. Tek bir kaynaktan her şey - retrofit hizmetimiz, kurulum ve devreye alma süresince kişisel danışmanlık,mühendislik ve programlama hizmeti sunar.
Memnuniyetle sorularınızı yanıtlarız.

Bizimle irtibata geçin!

HİZMETLER
SEW-EURODRIVE
İyileştirme Hizmeti

Video yükleniyor...

SEW-EURODRIVE

RETROFIT

Üretkenliğinizi, enerji verimliliğinizi arttırabilir; bakım maliyetlerini düşürebilir ve uzun süreli parça kullanımı avantajından faydalanabilirsiniz.

HİZMETLER
SEW-EURODRIVE
Devreye alma Hizmeti

Video yükleniyor...

SEW-EURODRIVE

DEVREYE ALMA

Parametreleri en uygun değerlere getirerek maksimum güvenirlilik ve verimlilik için devreye alma hizmetimiz