RSS beslemesi

Teslimat kısıtlamaları ve destek imkânları

25/03/20

Hizmet ulaşılabilirliğine ve sistem ile ilgili temel sanayilere odaklanma

SARS-CoV-2 virüsünün sebep olduğu küresel corona salgınının bir hayli dinamik ve öngörülemeyen gelişimi nedeniyle tüm şartlar ve iş dünyası ile ilgili gelişmeler her gün değişmekte.

SEW-EURODRIVE üretiminin ve tedarik zincirinin de bundan etkileneceğini kabul etmek gerekir.

Müşteri teslimatlarında beklenmeyen engeller ile karşılaşılabilir. Avrupa’ya ve Avrupa’da virüsün yayılma riskinin yüksek olarak tanımlandığına bakar isek önümüzdeki haftaların gelişimini tahmin edemediğimizi söyleyebiliriz. Bu yüzden operasyonel kararlarımızı günlük olarak vereceğiz ve müşterilerimize olabilecek en kısa sürede hizmet sağlamaya odaklanacağız.

Şu anda karşı karşıya olduğumuz pandemi durumu yüzleşmek zorunda kaldığımız kaçınılmaz bir gerçektir. Ne süresini ne de sonuçlarını ve gelecekteki etkilerini tam olarak öngörememekteyiz. Bu salgının, iş ortaklığımızda oluşabilecek negatif sonuçlarını azaltmak için elimizden gelenin en iyisini yaptığımızdan emin olabilirsiniz.

SEW-EURODRIVE, tüm sosyal sorumluluklarının farkındadır. Küresel kapsamda çalışan bir şirket olarak resmi otoriteler tarafından “Sistem ile ilgili temel sanayiler” adı verilen önemli ana sanayilere destek konusuna odaklanıyoruz.

Kriz yönetimi söz konusu olduğunda; gıda, içecek, ilaç, sağlık, enerji, genel manada lojistik gibi endüstrilerde üretim ve lojistik akışlarının garanti altına alınması önceliğimizdir.

Hali hazırda SEW-EURODRIVE’da ayırtmış olduğunuz siparişleriniz ile ilgili nasıl yola devam edilecek:

- Tamamlanmış ve montajına başlanmış nihai ürünler, daha önceden onaylandığı şekilde teslim edilecektir.

- İşlemi devam eden siparişler ama henüz üretim veya montaja alınmamış olanlar; her biri kontrol edilecektir. Etkilenen siparişler ve sonraki adımları hakkında sizi E-mail yolu ile bilgilendireceğiz.

- Son teslimat kontrolü – Yükleme, gönderim ve teslimat durumlarınız hakkında en kısa sürede bizi bilgilendirmenizi rica ederiz. Eğer mal kabul departmanınız veya fabrikanız malları alamayacak durumda ise lütfen bizi önceden bilgilendiriniz. Bu önlem ile iki kez iş yapmaktan ve ünitelerin depolanmasında ilave masrafların oluşmasından kaçınmış olacağız.

- Yeni gelen siparişler, üretim ve montaj fabrikalarımız ile değerlendirilecek ve en uygun teslimatı planlanacaktır. İkinci bir bilgilendirmeye kadar sipariş esnasında belirlenen teslimat sürelerinin bir bağlayıcılığı olmadığı konusunda anlayışınızı bekliyoruz.

- Hizmet imkânları: Tahrik teknolojisi merkezlerimiz, özellikle tamir ve yedek parça konularına odaklanarak size destek vereceklerdir.

Sizi temin ederiz ki; bu süreçte size tüm hizmet olanaklarımızı ve bildiğiniz, takdir ettiğiniz teslimat performansımızı yeniden ve en kısa sürede sunabilmek için elimizden geleni yapacağız.

Saygılarımla

Murat EROĞLU

SEW-EURODRIVE Türkiye Genel Müdürü