MOVI-C® Modüler Otomasyon Sistemi

  • SEW Resmi

    "Otomasyonun geleceği"

MOVI C®; otomasyon görevleri için tek platformda çözüm sağlar. SEW EURODRIVE ihtiyacınız olan tüm otomasyon bileşenlerini tek bir kaynaktan sağlar. Her bir bileşen, tüm otomasyon konseptlerine tam olarak entegre edilebilir.

Dört Modül - Bir Çözüm

MOVISUITE® ile masrafları azaltın ve zamandan kazanın.

SEW Resmi

Daha basit ve daha hızlı evreler; planlama, devreye alma, çalıştırma ve tanı koyma

MOVIDRIVE® ile her motorun kontrol ve denetimi

SEW Resmi

Tek/Çift eksenli modülleri ile çoklu eksenli, hatlar arası iletişim sağlayan sürücü sistemleri

MOVI-C® CONTROLLER ;az iş, çok özgürlük

SEW Resmi

Programlama evresinde daha az iş yaparak parametrelendirme ve veri yönetiminde daha fazla kolaylık sağlayın.

Tahrik Teknolojisi; uygulama çözümleri

SEW Resmi

Her hızdan ve torktan uygulama için redüktör, motor, redüktörlü motor, merkezi olmayan sistemler ve mekatronikler

Tek bir kaynaktan komple çözüm;

Standart tek eksen uygulamaları ya da çok eksen uygulamaları; otomasyon ya da hareket kontrolü alanlarında standart ya da karmaşık sistemlerin çözümleri için her şeyi mümkün kılar.

Planlama, devreye alma ve çalıştırma yazılımından elektronik bileşenlerine, mekanik tahrik ve redüktörlü motora kadar hepsi bir arada modüler otomasyon sistemidir.

1) Tek eksen otomasyonu

SEW Resmi
one axis

Tipik uygulama alanı: Malzeme transferi

MOVIDRIVE® teknoloji uygulama inverterleri, üst seviye kontrolöre fieldbus arabirimi üzerinden doğrudan bağlanır. Ön tanımlı MOVIKIT® uygulama modülleri, grafik editörleri kullanarak sürücü işlevlerini hızlı ve güvenilr bir biçimde uygulamak için kullanılır. Her bir eksen tek tek kontrol edilir. MOVIDRIVE® uygulama inverterleri, veri yönetimi için bir hafıza kartı kullanır.

2) Hareket Kontrolü

SEW Resmi
motion control

Tipik uygulama alanı: Çok eksenli kaldırma uygulamaları, tripod mekanizmaları, robotlar

MOVIDRIVE® modulü ve MOVIDRIVE® sistem uygulama inverterleri MOVI-C® CONTROLLER ile EtherCAT®/SBusPLUS üzerinden eş zamanlı olarak haberleşir. MOVI-C® CONTROLLER, tek eksen ya da koordine hareketler için üst düzey bir kontrolörden fieldbus üzerinden komut alabilir. MOVI-C® CONTROLLER bağlı olan uygulama inverterlerin parametrelerini belirler ve böylece senkron çalışma, elektronik kam ve kinematic gibi görevleri yerine getirir. Ön tanımlı MOVIKIT® uygulama modülleri, grafik editörleri kullanarak sürücü işlevlerini hızlı ve güvenilir bir biçimde uygulamak için kullanılır. 50’den fazla kinematic model ile çok sayıda mekanik konfigürasyon önceden tanımlanmıştır.

Yeni kinematic modeller SEW EURODRIVE tarafından türetilebilir. MOVI-C® CONTROLLER very yönetimi için bir hafıza kartı kullanır.

3) Modüler Otomasyon

SEW Resmi
motion control

Tipik uygulama alanı: Paketleme makineleri, işleme makineleri, karmaşık taşıma görevleri

Modüler otomasyon topolojisi, hareket kontrol topolojisinin tüm tahrik fonksiyonlarını içerir. Sürücü işlevleri için grafik editörlere ek olarak, üst seviye kontrolör tüm işlevleri, MOVI-C® CONTROLLER’deki programlama dili (IEC61131) kullanılarak kolaylıkla ve esnek bir biçimde gerçekleştirilebilir. Herhangi bir EtherCAT® cihazı, MOVIDRIVE® uygulama inverterlerine otomasyon için entegre edilebilir.

4) EtherCAT® motion slave

SEW Resmi
ethercat

Tipik uygulama alanı: Çok eksenli seri makineler, üst düzey PLC’de kinematik hesaplamalar

CIA402 profili inverterleri kontrol etmek için üst düzey kontrolörde hesaplanan çok özel hareket fonksiyonlarına sahip tesislerde kendini ispatlamıştır. CIA402 üzerinden kontrol için; MOVIDRIVE® modülü ve MOVIDRIVE® sistem uygulama inverterleri EtherCAT® arayüzünü kullanarak doğrudan kontrolör ile haberleşebilir. Bu sayede üst düzey kontrolör ile hızlı ve kolay bir şekilde haberleşilebilir ve büyük veri dönüştürme işleri ortadan kaldırılmış olur.

İLETİŞİM
SEW Resmi

MOVI C® otomasyonun geleceği

MOVISUITE®, MOVI-C® CONTROLLER, MOVIDRIVE® sürücüler ve tahrik teknolojimiz ile ilgili sorularınızı memnuniyetle cevaplıyoruz.

Bizimle irtibata geçin.
Ürün Eğitiminden Daha Fazlası

DriveAcademy® teknik eğitim programları ile hareket mühendisliğindeki uzmanlığını ve deneyimlerini sizlere aktarıyor.

Son ziyaret edilen